این گزینه برگه خانگی این وب سایت را به حالت نخست باز مي گرداند. بازگرداندن همه ابزارک ها یا دسته بندی های بسته شده.

بازگردانی

اداره‌ کنندگان شبکه‌ های آنلاین مخرب اسباب‌ کشی کردند

به گفته محققان امنیتی، اداره‌کنندگان بات نتها – شبکه‌های رایانه‌های آلوده – که دسترسی به سرورهای خود در چین را از دست داده‌اند به کشور جدیدی نقل مکان کرده‌اند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طبق گزارش شرکت امنیتی M86، مراکز کنترل بات نت‌های بدافزاری که توسط دولت چین بسته شده بودند، در روسیه ظاهر شده‌اند.

طبق اعلام این شرکت، مقابله اخیر دولت چین با خلافکاران سایبر، بسیاری از گردانندگان بات نت بدافزاری را ناچار کرده به دنبال مکان دیگری برای فعالیت باشند و به نظر می‌رسد برخی از مراکز ثبت دامنه در روسیه به آن‌ها پناه داده‌اند.

در حدود پنج هزار دامنه هرزنامه جدید در ماه گذشته به دو مرکز ثبت دامنه روسی ردیابی شده‌اند و در میان کسانی که به ثبت کنندگان دامنه روسی روی آورده‌اند، اداره‌کنندگان شبکه تروژان زئوس نیز دیده می‌شوند.

در میان فعالیت‌های مجرمانه آنلاینی که به خدمات‌دهندگان دامنه روسی روی آورده‌اند، شبکه‌های انتشار هرزنامه، کازینوهای آنلاین و فروشندگان داروی آنلاین تقلبی وجود دارند.

این جابه‌جایی مکانی یک ماه پس از مقابله گروه‌های امنیتی با فعالیت‌های جرایم سایبر در اروپای شرقی و آسیا انجام می‌گیرد و در کنار اقدامات صورت گرفته توسط چین، مقامات در اروپای شرقی نیز به دنبال بیرون راندن خلافکاران سایبر از این منطقه بوده‌اند.

در نگارش این نوشته مورد استفاده قرار گرفته:

دیدگاهی بفرستید