این گزینه برگه خانگی این وب سایت را به حالت نخست باز مي گرداند. بازگرداندن همه ابزارک ها یا دسته بندی های بسته شده.

بازگردانی

دامنه eu. پنج ساله شد

کمیسیون اروپا در آوریل ۲۰۱۱ پنجمین سال راه اندازی دامنه اینترنتی eu. را در شرایطی جشن گرفت که این دامنه رتبه ۹ در میان رایج ترین دامنه های دنیا را در اختیار دارد.
دامنه eu. در آوریل سال ۲۰۰۶ راه اندازی شد. امروز پس از گذشت پنج سال این دامنه با حدود ۳٫۵ میلیون آدرس ثبت شده در رتبه ۹ رایج ترین دامنه های دنیا قرار دارد.

“نیلی کروز”، معاورن رئیس کمیسیون اروپا در این خصوص اظهار داشت: “بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی حضور خود را بر روی وب با این دامنه به ثبت رسانده اند. دامنه eu. برای کاربران تمام دنیا به راحتی قابل تشخیص است و نشان می دهد که سایت در محدوده اتحادیه اروپا قرار دارد.”

براساس گزارش وب نیوز، این دامنه به شرکتهای کوچک و متوسط اجازه می دهد که محبوبیت خود را در شبکه بازار مشترک اروپا شتاب بخشند. بروکسل اظهار داشت که این دامنه امروز با ۲۳ زبان رسمی اتحادیه اروپا عمل می کند.
باوجود این، بعضی از سایتهای تخصصی از جمله TechCrunch با انجام تحقیقاتی نشان داده اند که شرکتهای اروپایی همچنان ترجیح می دهند که از دامنه های ملی خود استفاده کنند.
درحال حاضر ۳٫۵ میلیون سایت با دامنه eu. ثبت شده اند که بسیاری از آنها در اولین ماه راه اندازی این دامنه سایت خود را ثبت کرده اند. درواقع در مدت ۵ سال تعداد سایتهای این دامنه تنها به دو برابر رقم ثبت آغازین رسیده است.
به طوریکه در سال ۲۰۰۸ کمیسیون اروپا به مناسبت دومین سال تاسیس دامنه eu. اعلام کرد که ۲٫۸ میلیون سایت از این دامنه استفاده می کنند.
این تحقیقات تاکید می کند که درحال حاضر در آلمان ۱۴ میلیون کاربر هنوز از دامنه بومی de. استفاده می کنند و در انگلیس بیش از ۹ میلیون سایت حقیقی و حقوقی دامنه های co.ukco.uk و org.ukorg.uk را ترجیح می دهند.

در نگارش این نوشته مورد استفاده قرار گرفته:

دیدگاهی بفرستید