این گزینه برگه خانگی این وب سایت را به حالت نخست باز مي گرداند. بازگرداندن همه ابزارک ها یا دسته بندی های بسته شده.

بازگردانی

بیش ترین حجم شکایت ها به اختلاف بر سر دامنه اینترنتی مربوط بود

عضو شورای حل اختلاف و رسیدگی به جرایم رایانه‌یی و اینترنتی دادگستری استان تهران گفت: در سالی که گذشت بیش‌ترین حجم شکایات مربوط به شکایات در رابطه با اختلاف بر سر دامنه بود و معمولا شرکت‌های حقوقی از حقیقی‌ها شکایت دارند.

باقر افخمی در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: بیش‌ترین حجم شکایات یعنی بالغ بر ۴۰ درصد مربوط به اختلاف بر سر دامنه است که برخی از این شکایات با مصالحه برطرف می‌شود و برخی نیز به صدور حکم منجر می‌شود که یا دامنه گرفته شده و یا جرایم نقدی دریافت می‌شود که این موضوع براساس نوع جرم متفاوت است.

وی تاکید کرد: هم‌چنین برخی شکایات درباره دعوا و اختلاف شرکت‌های اینترنتی با مخابرات و یا برخی مواقع شکایات کاربران از شرکت‌های اینترنتی به ما ارسال ‌شد.

افخمی گفت: با توجه به حجم شکایات در سایر استان‌ها به نظر می‌رسد قوه قضاییه باید به سمت و سوی ایجاد مراکز استانی مجتمع قضایی در رابطه با جرایم اینترنتی برود زیرا در حال حاضر فقط دادسرای رسیدگی به جرایم اینترنتی که در خیابان مطهری در تهران واقع شده، به دلیل مشکلات جا و مکان، فعالیتی ندارد.

عضو شورای حل اختلاف و رسیدگی به جرایم رایانه‌یی و اینترنتی دادگستری استان تهران گفت: در حال حاضر برخی از شاکیان برای رسیدگی به شکایت خود از سراسر کشور مجبورند به تهران بیایند که این مشکلات زیادی را بوجود می‌آورد، بنابراین برای سرعت بخشیدن به عدم طاله دادرسی بهتر است در سایر استان‌ها نیز شعبه‌ای ایجاد شود.

وی افزود: این کار موجب صرفه‌جویی در وقت، هزینه وغیره می‌شود و همه به راحتی می‌توانند مشکلات خود را پی‌گیری کرده و انجام دهند.

افخمی به مدیران توصیه کرد که در جریان ارائه خدمات بهتر به افراد در فضای اینترنت حرکت کنند زیرا اگر بخواهیم دارای کشوری پیشرفته باشیم، مجبوریم اینترنت را با قیمت خوب، پهنای باند مناسب و کیفیت خوب ارائه دهیم.

وی در پایان تاکید کرد: کاربران باید از قرار گرفتن در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند زیرا بارها اتفاق افتاده که خانواده‌ها به مشکلات جدی در این زمینه برخور کردند بنابراین باید از قرار دادن اطلاعات شخصی از جمله عکس، فیلم، پسورد و غیره در این گونه شبکه‌ها خودداری کنند.

در نگارش این نوشته مورد استفاده قرار گرفته:

دیدگاهی بفرستید