این گزینه برگه خانگی این وب سایت را به حالت نخست باز مي گرداند. بازگرداندن همه ابزارک ها یا دسته بندی های بسته شده.

بازگردانی

معرفی اجمالی شرکت ICANN

همانطور که پیشتر در نوشته دامنه اینترنتی چیست؟ هم بیان شد , شرکت آیکان متولی صدور مجوز برای ثبت دامنه ها در اینترنت می باشد.

icann-logo

آیکان شرکتی غیرانتقاعی است که مقر آن در منطقه مارینا دِل رِی شهر لس آنجلس ایالت کالیفرنیا (در ایالات متحده آمریکا) واقع شده , در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۱۹۹۸ ساخته شده و در ۳۰ سپتامبر ۱۹۸۸ برای اینکه قادر به سرپرستی بخشی از وظایف مربوط به اینترنت که پیشتر مسوولیت انجام آن مستقیما به عهده دولت ایالات متحده بوده و بوسیله سازمان های دیگر انجام می شده باشد ثبت شد , بویژه آیانا (IANA:Internet Assigned Numbers Authority).

آیکان مسوول مدیریت واگذاری نام های دامنه و آدرس های پورتکل اینترنت (IP:Internet Protocol) است. وظایف آیکان عبارت است از ضمانت تخصیص آدرس IP برای یک فضا در اینترنت , واگذاری پورتکل شناسه , سیستم مدیریت نام دامنه سطح بالا , و عملگرهای مدیریت کارگزار ریشه (Root Server). تا به امروز , بسیاری از کار معرفی دامنه های عمومی سطح بالای جدید نگران بودند. کار فنی آیکان ارجاع به عملگر آیانا است.

از اصول اولیه عملکردی آیکان به عنوان راهنمایی برای حفظ ثبات عملیاتی اینترنت , ترقی رقابت , دست یافتن به نمایندگی گسترده ای در جامعه جهانی اینترنت , و توسعه سیاستی مناسب برای ماموریت خود از آغاز تا انتها , و فرآیندهایی مبنی بر توافق عام توصیف شده است.

در ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۶ , آیکان موافقت نامه تازه ای را با وزارت بازرگانی ایالات متحده امضا کرد که به موجب آن تشکیلات خصوصی را در آینده وادار به مدیریت کامل سیستم اینترنت مرکزی از شناسه های هماهنگ شده بواسطه مدل چند ذینع از مشاوره که آیکان نماینده آنهاست می کرد.

در نگارش این نوشته مورد استفاده قرار گرفته:

ترجمه:

دیدگاهی بفرستید